Jaký byl StartUP Day 2023?

Neformální networkingové odpoledne v prostorách Vědeckotechnického parku UP je zakončením jarních aktivit Univerzity Palackého směrem k podpoře podnikání a transferu znalostí a technologií v regionu. Jedinečná příležitost, kde se mohli potkat lidé z nejrůznějších oborů, od vědců až po investory. Pozváni byli i partneři VTP UP, kteří pomáhají s rozvojem a inkubací startupů v regionu. Kdo překvapil úvodním slovem?

Polovina roku 2023 je za námi a hodí se ku příležitosti oslav 450. výročí Univerzity Palackého a 23. výročí VTP UP poděkovat všem zaměstnancům, bývalým kolegům, partnerům, přátelům a podporovatelům za jejich přízeň, věcné připomínky a pomoc při naplňování třetí role UP. StartUP Day je právě takovou událostí, kde se mohou na jednom místě ve vynikající atmosféře startupů, mladých podnikatelů a inovací setkat lidé z různých oborů a podělit se o své nápady, strasti i radosti.

O úvodní slova se postarali ředitel VTP Petr Kubečka, náměstek ministra průmyslu a obchodu Edvard Kožušník, poslanec Martin Major a primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Shodli se, že podpora inovací a podnikání je klíčová pro správný rozvoj regionu i ve spolupráci s agenturami jako je CzechInvest.

Primátor města Olomouce přivítal i zástupce Marvelu, kteří se starali o bezpečnost všech přítonmých a navíc dokázali rozzářit dětské obličeje.Účastníkům akce a zvaným hostům, kteří se účastnili dopoledního programu na workshopu center transferu technologií, se v rámci StartUP Day představily možnosti podpory startupů od CzechInvestu v podání regionální manažerky Pavlíny Slepičkové, prostor dotsali i vítězové soutěže pro začínající podnikatele a startupy Podnikavá hlava 2023. Projekt Freshen UP, který obsadil druhé místo v soutěži představil Milan Šišma (zastoupil i svého kolegu Adama Šotka), student Slovanského Gymnázia Olomouc. Přednáškovou část uzavřela preznetace Jakuba Havlína a Roksolany Ilnycké, kteří přítomným představili právě dokončovanou budovu VTP Envelopa Hub a vznikající coworking Element. Součástí nové budovy bude i digitální inovační hub DIGI2Health, jež vzniká ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc a Inovačním centrem Olomouckého kraje.

CzechInvest představil programy pro startupy
Doprovodný program akce byl zajištěn ve spolupráci s Akademik sportcentrem (lukostřelba), Pevností poznání (hlavolamy a hravá dílna pro děti) a DJ Milošem Chlandou, který se  postaral jak o program a hudbu pro děti, tak o hudební podkres celé akce. Překvapením pro děti byli OSC - Univerzální superhrdinové, jejichž přítomnost ocenily nejen děti. Fotografie zajistila studentka UP, Laura Karásková.Děkujeme všem, kteří na StartUP Day dorazili a pomohli vytvořit jedinečnou atmosféru pro networking a sdílení.

Zaměstnanec Bc. Roksolana Ilnycka

Bc. Roksolana Ilnycka

Event Manager
Více

roksolana.ilnycka@upol.cz, +420 604 246 225

Autor: ILN