Snídaně pro nájemce

Přišel podzim a s ním období hojnosti. Přijďte si s námi popovídat a ochutnat dobroty z letošní sklizně při společné snídani. Tentokrát netradičně v úterý 25.10.


  • Kdy: úterý 25. 10. 2022 od 8:00 h
  • Kde: před recepcí VTP UP v bloku B
  • Pro koho: nájemci VTP UP, účast je bez registrace

Během snídaně se představí Institut aplikovaných biotechnologií (IAB).

Institut byl založen v roce 2005 se zaměřením na výzkum, vývoj a výrobu produktů pro molekulární biotechnologie. V roce 2014 byly zřízeny laboratoře NGS a IAB se stala poskytovatelem sekvenačních služeb pro různé typy projektů „Next Generation Sequencing (NGS) “. Poskytují služby jak veřejným, tak soukromým zdravotnickým a výzkumným partnerům.

Posláním IAB je stát se spolehlivým poskytovatelem inovativních, škálovatelných a flexibilních služeb NGS, které splňují potřeby zákazníků zapojených do projektů různých typů a umožňují výzkumníkům zkoumat DNA v novém měřítku, a tak jim pomáhat posunout jejich výzkum. na jinou úroveň.

IAB se specializuje na sekvenační služby od dodání vzorků do laboratoře IAB v Olomouci až po předání analyzovaných dat zákazníkovi. Pro ty, kteří si připravují své vlastní NGS knihovny, nabízí návrh workflow, včetně laboratorního protokolu a řady produktů, které má IAB ve svém portfoliu.

https://www.iabio.eu/


Autor: Ludmila Smékalová