Máte již svého Kniháře?

"Jak se daří Kniháři", jsme se mimo jiné ptali Vlaďky Závrské z UP. Ta se svým projektem moderního čtenářského deníku vyhrála v roce 2016 v soutěži Podnikavá hlava 2018 kategorii Podnikatel v sukni.

Vlaďko, co vás vedlo k tomu se přihlásit do soutěže?

Fakt nápad, emoce a chtěly zjistit, jestli může nápad fungovat, první volba racionální, k prezentaci, zpětná vazba, motivace finanční a mentorská, jestli uspějeme. Ocenění v soutěži Podnikavá hlava nás potěšila a pak jsme si zkušenost rozšířily zapojením se a vystoupením na UP Business Campu. To byl zlomový moment, vyjít z komfortní zóny s holou kůži. Investice nebojíš se. Sevědomí do neznáma business, protože spjatá s univerzitou, jít vydělat peníze pro sebe a ne pro ostatní.

Než jsme se do soutěže přihlásily, projekt Knihář byl pro nás hlavně zábava. Po soutěži se ale všechno změnilo. Začala tvrdá práce. Chtěly jsme dostát svému závazku a nezklamat ty, kteří v nás úplně na začátku vložili důvěru. Naplno jsme se do projektu opřely a využily kontaktů, zpětné vazby a mentoringu, které nám soutěž přinesla. Do Podnikavé hlavy by se měl přihlásit každý, kdo svému nápadu věří, byť si není jistý, co tomu řeknou ostatní. Jít s kůží na trh, to je to nejlepší, co může pro sebe a svůj projekt udělat. To, co získá, je obrovská akcelerace a taky sebedůvěra, která je pro úspěch nepostradatelná.

Kam jste se od výhry s vaším nápadem posunuly?

Vášnivý čtenáři propojení s designem, reálná věc? Akcelerace – konzultace, hned po soutěži registrace značky, s.r.o. získali čas na trhu, ve fázi , kdy se tvoří druhá edice. Rozšíření portfolia. Nechali se inspirovat 

Co byste vzkázaly ostatním lidem z UP, kteří si myslí, že mají nápad?

Ať ČLOVĚK jde to do toho, i když si není jistý. Získá seběvědomí, partaky, zkušenost, ověření nápadu, cenná zkušenost.  

Co vám účast v soutěži Podnikavá hlava dala pro život? 

Díky Podnikavé hlavě jsme poznaly super lidi s podobnou mentalitou, odvážní… Investice nebojíš se. Sevědomí do neznáma business, protože spjatá s univerzitou, jít vydělat peníze pro sebe a ne pro ostatní. 

Děkujeme a přejeme mnoho zdaru v podnikání. A pro vás, kdo ještě nemáte svého Kniháře, seznamte se: TVŮJ KNIHÁŘ
 
Vladislava Závrská
Vladislava Závrská
Tvůj Knihář
"Díky Podnikavé hlavě jsme poznaly super lidi s podobnou mentalitou, odvážné nadšence. Dostaly jsme se také na Business Camp. Studentům a zaměstnancům z UP bych řekla, určitě do toho běžte, i když si nejste jistí. Získáte zkušenosti, poznáte nové lidi a zejména si ověříte, zda váš nápad stojí za to."