Envelopa Hub získala prestižní ocenění Podnikatelský projekt roku 2023

Univerzita Palackého zvítězila v prestižní soutěži Podnikatelský projekt roku. V celorepublikové konkurenci uspěla s projektem Centra inovací a transferu technologií, který pod názvem Envelopa Hub otevřela letos v září. Ocenění uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API), v Martinickém paláci v Praze je společně převzali zástupci olomoucké univerzity a statutárního města Olomouc.

„Mám radost, že se nám podařilo vybudovat unikátní centrum, jehož přínos potvrdili také odborníci při výběru nejlepších podnikatelských projektů letošního roku. Odnesli jsme si nejvyšší ocenění v programu Služby infrastruktury, poděkování patří celému týmu, který se na realizaci podílel, včetně našich partnerů,“ uvedla kvestorka UP Petra Jungová, která přebírala ocenění během slavnostního večera přímo na podiu společně s primátorem statutárního města Olomouc Miroslavem Žbánkem. „Celý projekt je důkazem, že spojení a spolupráce municipality s univerzitou je v případě Olomouce opravdu silnou značkou,“ doplnil primátor Žbánek.

Radost z ocenění neskrýval ani Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP, jehož součástí je právě i Centrum inovací a transferu technologií. „Tato cena je pro nás potvrzením, že naše snaha vytvořit místo setkávání vědy, výzkumu a komerční sféry dává smysl. Děkujeme všem, kteří nás v přípravě projektu Centra inovací a transferu technologií UP – Envelopa Hub podpořili, ocenění je pro nás motivací k dalšímu rozvoji inovativního prostředí v olomoucké aglomeraci,“ dodal ředitel Kubečka.

Autor: LBG