Element Coworking nabízí sdílený pracovní prostor v univerzitní budově Envelopa Hub

Moderní prostor pro práci, kancelářské zázemí odpovídající nejnovějším trendům, velkorysá pracovní místa s odpočinkovou zónou a zasedacími místnostmi, to vše nabízí Element Coworking, který pro veřejnost otevřela Univerzita Palackého v Olomouci v budově Envelopa Hub. Tři desítky míst mohou využívat všichni, kdo hledají v centru Olomouce inspirativní zázemí pro svou práci.

„Cílem Element Coworkingu je vytvořit komunitu podporující freelancery, startupy, studenty a všechny, kteří mají podnikavost v krvi. Nejlepší výsledky a řešení vznikají díky spolupráci a sdílení know-how mezi různými lidmi, a právě s touto myšlenkou vznikl Element,“ vysvětlil Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP, pod který nová budova spadá.  

Sdílený kancelářský prostor se nachází v druhém podlaží Envelopa Hub, moderní budovy s květinovou fasádou, a disponuje 30 pracovními místy s možností přístupu v nepřetržitém režimu. Zájemci si volí mezi variantou dlouhodobějšího pronájmu s fixním pracovním místem nebo mají možnost využít jednodenní či krátkodobý pronájem s tzv. variabilním pracovním místem. Pro každého klienta je k dispozici uzamykatelná skříňka, relax zóna, plně vybavená kuchyň a také je možné si pronajmout zasedací místnost pro případné porady s partnery nebo schůzky s klienty. V letních měsících lze navíc k odpočinku nebo práci využít velkorysou terasu.

Element Coworking nabízí kromě inspirativního prostředí na práci také odborné přednášky a zajímavé workshopy. „Od samého začátku jsme chtěli vytvořit místo pro networking, sdílení zkušeností a profesní rozvoj. Těší nás zájem nejen o coworking, ale také o akce, které v něm pořádáme pro veřejnost. V loňském roce sklidila velký úspěch beseda Cesta knihy aneb za oponou knižního průmyslu pořádaná ve spolupráci s Vydavatelstvím UP nebo konference o trestním právu ve věku AI. Do budoucna se chceme zaměřit zejména na akce spojené s inovacemi, podporou podnikavosti a rozvojem talentů,“ doplnila manažerka Element Coworkingu Roksolana Ilnycka. 

Jednotlivé tarify pronájmu pracovních ploch jsou k dispozici na webu elementcoworking.cz. Držitelé platného studentského průkazu, absolventské nebo zaměstnanecké karty UP mohou uplatnit slevu 10 % na všechny dostupné tarify.
Budova Centra inovací a transferu technologií UP byla pod názvem Envelopa Hub otevřena v září loňského roku v sousedství Právnické a Přírodovědecké fakulty UP a v blízkosti vysokoškolských kolejí. V listopadu zvítězila v soutěži Podnikatelský projekt roku 2023.

Autor: LBG