CzechInvest pomáhá českým startupům expandovat

Posuňte váš startup nebo spin-off na mezinárodní úroveň! Nový program od CzechInvestu nabízí klíčovou podporu pro akceleraci vašich produktů i služeb a připraví vás na úspěšný vstup na zahraniční trhy.

CzechInvest pokračuje v úspěšném a dlouhodobém podporování technologických firem prostřednictvím startupových programů. Zatímco Technologická inkubace se zaměřuje na podporu začínajících podniků v Česku, program Internacionalizace se specializuje na jejich akceleraci. Pomáhá v rozvoji potenciálu už fungujících českých startupů s cílem posílit spolupráci v oblasti inovací mezi českými startupy a špičkovými světovými startupovými ekosystémy.

V rámci akcelerace je možné podpořit obchodní a investiční strategie startupů na zahraničních trzích, inovovat jejich produkty a služby na základě mezinárodního know-how, připravit je na zahraniční expanzi nebo přenést zkušenosti z konkurenčního globálního prostředí.

První výzva je spuštěna!

Příjem žádostí trvá do 7. 7. 2024.

Program Internacionalizace, který plánuje uveřejnit celkem dvě výzvy a potrvá do konce roku 2025, má za cíl podpořit nejméně 100 českých technologických startupů. Přihlásit se do něj mohou malé a střední podniky – technologicky zaměřené startupy a spin-offy. Ty pak budou moci čerpat různé formy podpory dle klíčových aktivit – pre-mentoring, akcelerace, expanze, R&D expanze, a to až do výše 3 milionů korun.

Program Internacionalizace je realizován v rámci Národního plánu obnovy, komponenty 1.4 – Digitální ekonomika a společnosti, inovativní startupy a nové technologie, financovaného z EU Nástroje pro oživení a odolnost.

Zdroj: CzechInvest, Agentura pro podporu podnikání a investic

Autor: LBG