CzechInvest hledá inovativní startupy do čtvrté výzvy projektu Technologická inkubace

Agentura CzechInvest spouští už čtvrtou výzvu projektu Technologická inkubace, který prostřednictvím sedmi technologicky specializovaných hubů podporuje startupové prostředí i nové firmy přinášející inovativní technologie na komerční trhy. 

Příjem žádostí probíhá od 2. do 30. května. CzechInvest má pro inovativní startupy připraveno 118 milionů korun
Všichni zájemci si mohou stáhnout dokumenty potřebné pro podání žádosti, včetně podrobných informací o výzvě. Jejich příjem pak potrvá do 30. května 2024.
V rámci nově vyhlášené, v pořadí čtvrté výzvy lze podávat žádosti do všech podporovaných technologických oblastí – mobilita, umělá inteligence, kreativní průmysly, ekoinovace, pokročilé technologie a materiály a oblasti týkající se ochrany života, zdraví a bezpečnosti.

V letošním roce se také rozšiřují možnosti pro startupy využívající kosmické technologie, a to díky propojení CzechInvestem provozovaného inkubátoru Evropské kosmické agentury (ESA BIC Czech Republic) s programem Technologická inkubace. Tato spolupráce umožní startupům ze sektoru space dosáhnout na podporu až ve výši 200 tisíc eur a celkově rozšíří možnosti inkubace. 

Vesmírný inkubátor funguje prostřednictvím samostatných projektových výzev. Aktuální výzva je otevřena do 5. září. Zároveň se startupy ze všech oblastí, včetně těch využívajících kosmické technologie, mohou nepřetržitě hlásit do takzvané preinkubace, která nabízí možnost poradenství ohledně projektových záměrů. Pro letošní rok má CzechInvest opět připraveny dvě výzvy. Další, v pořadí již pátou, plánuje realizovat na podzim 2024.

Technologická Inkubace představuje největší iniciativu pro podporu startupů v historii Česka a je financována z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci programu The Country for the Future. Předpokládá podporu až 250 inovativních startupů částkou zhruba 680 milionů korun v sedmi technologických oblastech, ve kterých má Česko vysoký konkurenční potenciál.

Zdroj: CzechInvest, Technologická inkubace

Autor: LBG