Business Camp zná vítěze Souboje Startupů

Dne 5.11.2022 proběhl jubilejní 10. ročník UP Business Camp 2022 a přinesl své ovoce!

Konferenci, které se letos zúčastnilo přes sto registrovaných hostů, otevřel rektor UP profesor Martin Procházka: „Technologie, transfer technologií, podnikání, akademická obec, univerzita. Tato kombinace začíná nabírat atraktivní a správný směr. Můžeme podporovat absolventy i studenty, můžeme proces zjednodušit, urychlovat a zefektivnit.“, čímž potvrdil, že podnikání a transfer technologií je pro univerzitu velmi důležitý.

Po nabitém programu řečníků, kteří poskytli nový pohled a své postřehy na téma „Turbulentní doba: Příležitost nebo riziko?“ a inspirovali tak celé auditorium, vyvrcholila celá akce Soubojem startupů. Náročná komise následně vyhlásila letošní vítěze. Třetí místo obsadil architekt Miloslav Otáhal s projektem Planujou, který je určený pro oblast chytrého územního plánování, druhé místo přisoudila komise Kristianu Kredatuseovi s projektem ERIDIS, zaměřeným na nové technologie pro optimalizaci výživy farmářského dobytku. Vrcholnou pozici tentokrát s úspěchem obsadil olomoucký vynálezce Ondřej Vaněk, se svou chytrou přistávací platformou zacílenou pro již rozsáhlou komunitu profesionálních a institucionálních provozovatelů dronů.

Oceněným startupům byly rozděleny ceny v hodnotě až 100 000 korun, které nyní mohou využít pro rychlejší rozjezd svého podnikaní.
Autor: Ludmila Smékalová