Budovu Envelopa Hub zdobí atypická fasáda

V centru města se brzy otevřou dveře nové budovy Envelopa Hub, která se stane sídlem Centra inovací a transferu technologií Univerzity Palackého v Olomouci. Moderní vzdušná stavba zaujme na první pohled kolemjdoucí svou atypickou fasádou poskládanou z téměř 18 000 kvetoucích rostlin. 

Originální „živou“ stěnu tvoří kakost, denivka a zimolez, které jsou zalévány v pravidelných intervalech speciálním zavlažovacím systémem. Kapkovací potrubí nad každým truhlíkem zajišťuje potřebnou zálivku během celého roku. Fasáda představuje stálozelený koncept nakombinovaný z mrazuvzdorných rostlin odpovídající našemu podnebnému pásmu. V průběhu jarních a letních měsíců se můžeme těšit na barevné obměny fasády, kdy květy zbarví vertikální zahradu na budově do žlutých a fialových tónů. Nové sídlo Centra inovací a transferu technologií UP tak bude i svým vizuálem vybízet k inovativnímu myšlení a kreativní práci.

Akademická obec UP i veřejnost si může prohlédnout budovu během dne otevřených dveří 22. září od 12 do 18 hodin. 

Výstavba Centra inovací a transferu technologií (CZ.01.1.02/0.0/0.0/19_300/0023793) je podpořena v rámci II. VÝZVY SLUŽBY INFRASTRUKTURY – ITI OLOMOUC – Aktivita C/NVP a Prioritní osy PO-1 „Rozvoj výzkumu a vývoje pro inovace“Autor: LBG