Výstava dokumentuje obuvnický průmysl v Indii

Po celý únor máte ve Vědeckotechnickém parku UP možnost zhlédnout výstavu zaměřenou na pracovní problematiku výroby bot v Indii.
Je to v pořadí druhá výstava, kterou u nás pořádáme. Chceme tak zvyšovat povědomí o problémech v rozvojových zemích. Často si neuvědomujeme, odkud a za jakých podmínek k nám doputovaly produkty, které jsme si zakoupili. U výroby některých značek obuvi jsou prokazatelně porušována lidská práva a důstojnost člověka,“ uvádí Roman Jurečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP.
Fotografie pořídili zaměstnanci organizace NaZemi, kteří zdokumentovali pracovní podmínky při výrobě bot v indickém městě Agra. Podařilo se jim proniknout do nepřístupných velkých továren i sweatshopů, na předměstí města vedli rozhovory s dělníky, kteří vyrábějí boty i pro český trh. Boty z těchto míst putují ke svým objednatelům z řad velkých obuvnických společností,“ dodává Adéla Píchová ze vzdělávací organizace ARPOK.
Výstavu vytvořila nezisková organizace NaZemi. Vědeckotechnickému parku UP ji propůjčila organizace ARPOK, jež s NaZemi spolupracuje.