Vítězové Podnikavé hlavy míří na americký Kickstarter

Univerzální cestovní filtr na vodu Flo-Bro Radka Oborného a Robina Rijnbeeka, se kterým letos zvítězili v soutěži Podnikavá hlava, míří na americký Kickstarter. Autoři filtru doufají, že v kampani vyberou dostatek peněz na sériovou výrobu v ČR.

Naše kampaň začíná v úterý 7. listopadu v 18 hodin a potrvá 38 dní, tedy až do 15. prosince. Aby kampaň byla úspěšná, musíme vybrat alespoň 25 000 amerických dolarů,“ uvedl Radek Oborný. „Za tyto náklady budeme schopní zařídit sériovou výrobu v ČR a ozkoušet si výrobek na prvních klientech. Velká část z první série filtrů poputuje nejspíš do USA, ale věříme, že oslovíme i zákazníky v Evropě,“ dodal.

Od června letošního roku, kdy v soutěži Podnikavá hlava představili model filtru pro cestovatele Flo-Bro One, se jeho autoři posunuli o velký kus dopředu. Vyrobili čtyři prototypy zhotovené na 3D tiskárně UPrint 3D a připravili filtr praktický k použití a pro sériovou výrobu.

V průběhu kampaně na Kickstarteru si mohou zájemci filtr předobjednat za cenu o 30 procent nižší než za jakou si produkt koupí v budoucím e-shopu. Na samotný filtr si zákazníci musí počkat do dubna 2018.

Budeme rádi, když naše kampaň osloví i Olomoučany, kteří nám pomohou společně uspět v naší misi za dostupnou pitnou vodou všude na světě, bez nutnosti kupovat plastové lahve, které znečišťují životní prostředí,“ dodal Oborný.

O vítězství v soutěži Podnikavá hlava si můžete přečíst na webu zde.

Webové stránky autorů filtru najdete na www.flo-bro.com.