Termosolární úl nadchl porotu letošního Startup Klubu

Zástupci Univerzity Palackého vybírali nejlepší startup na letošním Business plesu, který se uskutečnil 25. ledna v Olomouci. Pod hlavičkou Startup Klubu si první příčku a cenu v hodnotě 100 tisíc korun odnesli autoři projektu termosolárního úlu, který pomáhá včelám v boji proti roztočům.
Na druhém místě se umístil projekt cyklistické dopravy dětí Ride2sCool, který obdržel voucher na vizuální identitu.
V odborné porotě zasedl ředitel Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci (UP) Roman Jurečka, zástupci Agentury pro podnikání a podporu investic CzechInvest, Okresní hospodářské komory, nebo pořádající digitální agentury ESMEDIA Interactive.
Martin Jančík z úspěšného startupu Liftago, Tomáš Hülle, zakladatel European Centre for Career Education a prezident Czech China Entrepreneurs Forum, mentor David Kovalský a další osobnosti vytvořily myslím velmi kvalitní porotu naší soutěže. Vítězným projektům přeji mnoho zdaru v dalším rozvoji a budeme rádi, když jim ceny z letošního Startup Klubu k tomuto rozvoji alespoň trochu pomohou. Snad bude pro ně přínosné i to, že jsme jim do publika díky propojení s Business Plesem přivedli i řadu zajímavých investorů a byznysmenů, publicisty, europoslance, či prezidenta Hospodářské komory ČR,“ uvedl Pavel Sedláček, organizátor Startup Klubu a zakladatel digitální agentury ESMEDIA Interactive. „Rád bych také poděkoval za podporu a velmi příjemnou spolupráci kolegům z agentury CzechInvest a z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, kteří nás minulý rok přizvali i k účasti na partnerském UP Business Campu,“ dodal.
Na naší listopadové konferenci UP Business Camp jsme z více jak 15 projektů vybrali pět, co postoupily na lednový Business ples. Byl to projekt bezpečného cyklostojanu, online srovnávače cen a kvality internetového připojení, kolokočárku pro děti s postižením, a dva vítězné projekty. Všem projektům přeji mnoho úspěchů v podnikání,“ uvedl Roman Jurečka z Vědeckotechnického parku UP.
Startup Klub představuje unikátnost olomouckého Business plesu. Jedná se o ostrůvek netradiční networkingové platformy, na které se propojuje svět startupů, investorů a byznysových celebrit. Za organizací Business plesu stojí Okresní hospodářská komora Olomouc, digitální agentura ESMEDIA a eventová agentura Evepro.

 

Autor fotografií: Jan Andreáš
Autor textu: Business ples, Dana Jurková