Novinky

26. 06. 2017

Rada pro komercializaci UP ocenila řešitele projektů Proof-of-Concept

V pátek 23. června zasedala již po patnácté Rada pro komercializace Univerzity Palackého. Její členové předali třem vědeckým týmům univerzity certifikáty o úspěšném ukončení projektů Proof-of-Concept. více »

22. 06. 2017

Patentová databáze Espacenet jako klíč k úspěšnému projektu vědy a výzkumu

Patentové rešerše v databázi Espacenet byly hlavním tématem úterního semináře, na kterém zástupci Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého představili své zkušenosti vědeckým pracovníkům Univerzity Pardubice. více »

07. 06. 2017

Odborníci z UPrint 3D prezentovali na konferenci v Praze

V úterý 6. června představila univerzitní centrum UPrint 3D na konferenci v Praze vedoucí centra Hana Kubičková. více »

05. 06. 2017

Video z narozenin VTPUP je na světě

Minulý týden jsme oslavili 10. narozeniny Vědeckotechnického parku v Olomouci. Jaká byla atmosféra? Podívejte se na video, které jsme zveřejnili na FB Podnikání v Olomouci. více »

02. 06. 2017

Podnikavou hlavu vyhrál autor cestovního filtru na vodu

Vítězem osmého ročníku soutěže Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP), se stal Radek Oborný. Porotu zaujal cestovním filtrem na vodu, který se dá připojit ke kohoutku nebo na sprchu. více »

01. 06. 2017

Na UP se koná národní konference transferu technologií ČR

Na Univerzitě Palackého dnes začala konference, která se zabývá transferem technologií. Hlavním leitmotivem jednání odborníků je téma Proof-of-Concept (PoC). Právě tyto projekty jsou pro akademiky aktuálně jedinečnou příležitostí, jak mohou vědecké výsledky dostat do praxe.

15. 05. 2017

Rektor podpoří výrobu prototypů a produktů vytištěných v univerzitním centru UPrint 3D

Novou, v pořadí již osmou, výzvu k projektům Proof-of-Concept (PoC) dnes vyhlásil rektor Jaroslav Miller. Zájemci v této výzvě mohou podávat projekty vědeckých aktivit s komerčním potenciálem zaměřené na výrobu prototypů a produktů v tiskové centru Univerzity Palackého UPrint 3D. více »

12. 05. 2017

Soutěž Podnikavá hlava zná své finalisty

Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava 2017 zná své finalisty. Celkem 10 soutěžících postupuje do finále, které se uskuteční 25. května ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého v Olomouci. více »

27. 04. 2017

V Olomouci proběhne 5. národní konference transferu technologií

Spolek Transfera.cz a Univerzita Palackého v Olomouci si vás dovolují pozvat na 5. národní konferenci transferu technologií, která se zaměří na Proof-of- Concept (projekty na podporu vědeckých aktivit vedoucích ke komerčnímu uplatnění). více »

26. 04. 2017

Test vody zvládne AquaChip do 5 minut, výsledek zjistíte pomocí mobilu

AquaChip je rychlý a efektivní tester pro kontrolu kvality vody, který může nalézt uplatnění v širokém spektru každodenních činností. Jedná se o kartičku velikosti kreditní karty, která po ponoření do vody poskytne během několika málo minut informaci o jejích chemických vlastnostech, případně jejím nebezpečném znečištění. Díky svému obrovskému potenciálu byl AquaChip vybrán jako jeden z projektů Proof-of-Concept na Univerzitě Palackého v Olomouci. více »

VTP UP / O nás / NovinkyRSS úvodní strana mapa stránek CZ EN