Na UP Business Camp přijede i Feri

Marcel Gecov, vicemistr světa ve fotbale do 20 let nebo Jan Vlachynský, spolumajitel Baru, který neexistuje. Oba přijedou 11. listopadu na pátý ročník univerzitní konference UP Business Camp. Společně s nimi do Olomouce dorazí i historicky nejmladší radní v ČR a student práv Dominik Feri.

„Naše konference je určena pro začínající podnikatele, firmy a kohokoliv, koho zajímá marketing, podnikání, startupy, příběhy úspěšných podnikatelů a zajímavých osobností,“ uvedl Michal Kukučka, hlavní organizátor konference. „UP Business Camp je jednou z největších akcí podobného typu na Olomoucku,“ dodal.

Novinkou letošního ročníku konference bude v angličtině vedený workshop o budování značky s Paulem Skah, který má za sebou tvorbu strategií pro takové firmy jako jsou Orange nebo HBO. Organizátoři připravili i workshop s Jakubem Dohnalem z advokátní kanceláře DOHNAL PERTOT SLANINA, který přiblíží úskalí podnikání a nabídne praktické rady z právního pohledu.

Z garáže do podnikatelské reality

Jak začali od píky, jak překonali počáteční neúspěchy a kam až to dotáhli. O tom bude povídat Jan Vlachynský, spolumajitel populárních brněnských podniků Bar, který neexistuje, Super Panda Circus a 4pokoje. Jaká je podnikatelská realita? O svou zkušenost se podělí Radek Hudák, marketingový manažer ve Slevomatu, který má zodpovědnost za kampaně s milionovými měsíčními budgety. Na konferenci vystoupí i Jakub Tížek, zakladatel internetové společnosti FairList a dotační společnosti James Grant, který dnes investuje většinu své energie do podpory začínajících podnikatelů.

Podnikání hlavou

Pokud se říká, že začátky jsou vždy nejtěžší, tak v podnikání to platí dvojnásob. Konference představí vítěze soutěže Podnikavá hlava, kterou pořádá Univerzita Palackého. „Vítězný soutěžní nápad cestovního filtru odprezentuje Radek Oborný z firmy FLO-BRO,“ upřesnil Kukučka.

Cesta za hranice

Jak prorazit za hranice České republiky a vydat se do světa se svým originálním produktem? Na to se zaměří teprve osmnáctiletá Lucy Štruncová, která ve své firmě LC Tools vyrábí kvalitní nástroje s polymery. „Lucy je tím správným příkladem, proč se nebát a i v mladém věku podnikání zkusit,“ uvedl Kukučka. Inspiraci z netradiční cesty za hranice do Olomouce přiveze také Marek Aldorf z pražského podnikatelského inkubátoru ESA BIC, který se zaměřuje na rozvoj technologicky progresivních startupů s vesmírnými technologiemi a systémy.

Tajemství podnikatelského úspěchu

Kromě Marcela Gecova, který podniká s architektonickým ateliérem Delicode, vystoupí na konferenci i Jiří Doležal a Jan Emler. Ti přijedou s příběhem motivačního diáře Doller, na jehož rozjezd získali peníze pomocí crowdfundingové kampaně.

Konference se uskuteční na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci za finanční podpory Komerční banky a společnosti Busyman. Partnery konference jsou Olomoucký kraj, Okresní hospodářská komora Olomouc, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu a registrace na konferenci probíhají na webu www.upbusinesscamp.cz, kde naleznete i další partnery konference.